Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

My Morning Jacket - Evil Urges

augustc

evil urges

01. Evil Urges – 5:14
    02. Touch Me I'm Going to Scream Pt.1 – 3:51
   03. Highly Suspicious – 3:07
   04. I'm Amazed – 4:35
   05. Thank You Too! – 4:29
    06. Sec Walkin – 3:37
    07. Two Halves – 2:36
    08. Librarian – 4:18
    09. Look at You – 3:30
   10. Aluminum Park – 3:58
   11. Remnants – 3:04
    12. Smokin from Shootin – 5:07
    13. Touch Me I'm Going to Scream Pt.2 – 8:14
   14. Good Intentions – 0:06

Jeszcze parę lat temu zespół My Morning Jacket był mało znaną, nic nie znaczącą amerykańską kapelą indie rockową. Wydany w październiku 2005 roku album My Morning Jacket „Z” zmienił całkowicie postać rzeczy. Amerykanie nagrali album bezbłędny, doskonale łączący rockowe brzmienie z dźwiękami elektronicznymi. Dziennikarze padli na kolana przed zespołem z Louisville,  porównywano „Z” z „Ok Computer”, arcydziełem grupy Radiohead z 1997 roku.

"Evil Urges” to najnowsza produkcja zespołu. Następca "Z" jest dziełem kontrowersyjnym. „Evil Urges” stylistycznie nie różni się za bardzo od poprzedniej płyty My Morning Jacket. Krytycy zarzucają jednak zespołowi komercjalizację. Rzeczywiście nie da się ukryć, że potencjalnych  radiowych hitów jest  więcej niż na wszystkich poprzednich płytach zespołu razem wziętych. „Thank You Too” brzmi jak ostatnie przeboje U2, „Sec Walkin” kojarzy się z dokonaniami Christophera Crossa, natomiast przebojowy „Highly Suspicious” wydaje się być żywcem zapożyczone z repertuaru Prince’a. Zresztą w wielu momentach na tej płycie Jim  James stara się imitować wokal Prince’a, przez co jest krytykowany.

Niektórzy dziennikarze określają „Evil Urges” jako twór przeciętny.  Album nie dorównuje poprzedniej płycie grupy, ale jest naprawdę przyzwoity. Przyjemnie się go słucha. Kompozycji wybitnych jest tu co prawda jak na lekarstwo, ale praktycznie wszystkie utwory są bardzo melodyjne. Płyta jest wybitnie eklektyczna. „Evil Urges” i „Highly Suspicious” to kompozycje funkujące, „Sec Walkin” przypomina dokonania Christophera Crossa oraz muzykę country, „I’m Amazed” i „Aluminium Park” to rockowe piosenki, kojarzące się z twórczością grupy Deep Purple. Na płycie znajdują się również: ckliwa ballada „Librarian”, hardrockowy numer „Remnants” oraz dyskotekowy „Touch Me I’m Going to Scream, Part 2”.

Zespół po wydaniu „Z” rozpoczął nowy rozdział działalności. Powrotu do starych czasów najprawdopodobniej nie będzie. Amerykanie zdecydowanie odetną się od swojej przeszłości i wtoczą się do głównego nurtu muzyki popularnej. My Morning Jacket przechodzi metamorfozę, taką jak słynne kapele z lat 70., między innymi: Genesis oraz Fleetwood Mac. „Evil Urges” nie znajdzie się wysoko w podsumowaniach rocznych. To dobry i przebojowy album, ale konkurencja była zbyt mocna w tym roku.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci