Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Alice in Chains - The Devil Put Dinosaurs Here

augustc

Alice in Chains - The Devil Put Dinosaurs Here

Alice in Chains - The Devil Put Dinosaurs Here (2013) Capitol

Na piątej studyjnej płycie amerykańskiej hard rockowej grupy Alice in Chains "The Devil Put Dinosaurs Here" znajdują się charakterystyczne elementy dla wszystkich poprzednich wydawnictw zespołu. Przebojowe melodie, ciężkie, gitarowe riffy, powolne brzmienie, wokalne dwugłosy oraz wszechobecna atmosfera zgnilizny to główne składniki płyt Alice in Chains. Niestety krążek "The Devil Put Dinosaurs Here" nie zaskakuje niczym nowym, a po jego przesłuchaniu niewiele zostaje w głowie. Wszystkie utwory z tej płyty toczą się powolnym, monotonnym tempem, a co najgorsze brak jest na "The Devil Put Dinosaurs Here" rozpoznawalnych kawałków, obecnych na każdej poprzedniej płycie formacji z Seattle.

Piąty album legendy muzyki grunge jest poza tym bardzo długi. Kawałki z tej płyty trwają średnio po pięć minut i niewiele się w nich dzieje. Wszystko to sprawia, iż "The Devil Put Dinosaurs Here" jest albumem trudnym w odbiorze, mimo perfekcyjnej produkcji, za którą zespół otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepiej wyprodukowany album z muzyką rozrywkową i wybornych riffów, które zaserwował Jerry Cantrell. Kawałki takie jak: "Hollow", "Stone", "Breath on a Window" oraz "The Devil Put Dinosaurs Here" to dobre utwory, które zagnieżdżą się w koncertowym repertuarze ekipy z Seattle, jednak do takich klasyków jak: "Man in the Box", "No Excuses", "Them Bones", "Would?" czy "Grind" nie mają nawet prawa startu.

Generalnie grupa, której refleksyjne wydawnictwa zawsze wzbudzały uzasadnione przez zawartą na nich muzykę i treści wielkie emocje, tym razem wydała solidny, pozbawiony napięcia krążek, który nie zapisze się w jakikolwiek sposób w historii muzyki. Ekscytację, a nawet wesołość może wzbudzać jedynie tytuł albumu oraz pomysłowa okładka, na której znajduje się ukryty wizerunek diabła.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci