Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Popmusik przedstawia Iggy Azalea

augustc

Iggy Azalea - The New Classic

Iggy Azalea - The New Classic (2014) Island · Virgin EMI


Iggy Azalea jest idealnym chłopcem do bicia dla krytyków muzycznych. Młoda blondynka, pochodzącą z australijskiej prowincji jest córką sprzątaczki. Piosenkarka uciekła z rodzinnego kraju do Stanów Zjednoczonych w wieku 16 lat i zadomowiła się w nowej ojczyźnie na dobre, tworząc w międzyczasie mniej lub bardziej udane rzeczy.

Muzyka artystki to mieszanka rapu z elektroniczną muzyką taneczną, niebezpiecznie zbliżoną do stylistyki Katy Perry i Lady Gagi, co dla ortodoksyjnych fanów rapu jest nie do przyjęcia. Druga strona medalu jest taka, iż nawet jeżeli piosenki Azalei są błahe i nawiązują do najnowszych trendów w muzyce pop to nie można odmówić dziewczynie talentu, a producentom materiału smykałki do tworzenia melodyjnych, zapadających w pamięć numerów.

Mankamentem płyty "The New Classic" jest bez wątpienia nierówność zawartego na krążku materiału. Jeden z najbardziej przebojowych numerów roku "Fancy" sąsiaduje z takimi plewami jak "New Bitch" czy "Lady Patra". Ciekawie wypadły na debiutanckiej płycie raperki kooperacje z innymi artystami. "Black Widow" nagrany do spółki z Ritą Orą to drugi najpopularniejszy utwór z tej płyty i jeden z największych przebojów 2014 roku, "100" nagrane z zespołem Watch The Duck przypomina słodkie ballady Ushera i Nelly'ego, z kolei "Change Your Life", będący efektem współpracy raperki z T.I. przypomina o chwalebnych czasach tego drugiego.

Amerykański recenzent Robert Christgau, siedzący w branży od niemalże samego jej początku wystawił płycie "The New Classic" ocenę A-, czyli prawie najwyższą. Trzeba przyznać, że mimo wszystkich mankamentów materiału Australijki słucha się przyjemnie i jest to krążek, który przypadnie do gustu słuchaczom komercyjnych radiostacji. Na razie Iggy Azalea jest czwartą raperką po Lauryn Hill, Lil Kim i Shawnna, która zdobyła szczyt listy Billboardu i artystką, która bez kompleksów zmierza po swoje pierwsze w karierze nagrody przemysłu muzycznego.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci