Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

The War on Drugs - Lost in the Dream

augustc

The_War_on_Drugs__Lost_in_the_dream

The War on Drugs - Lost in the Dream (2014) Secretly Canadian

  01. Under the Pressure - 8:51
   02. Red Eyes - 4:58
    03. Suffering - 6:00
    04. An Ocean in Between the Waves - 7:11
   05. Disappearing - 6:49
    06. Eyes to the Wind - 5:55
    07. The Haunting Idle - 3:08
   08. Burning - 5:46
    09. Lost in the Dream - 4:08
   10. In Reverse - 7:41

Termin wojna z narkotykami został ukuty przez Richarda Nixona na początku lat 70. XX wieku i oznacza on całkowity brak tolerancji dla osób spożywających oraz handlujących narkotykami. Polityka narkotykowa prowadzona przez większość krajów na świecie jest tematem wielu opracowań i analiz. Adam Granduciel, lider i wokalista kapeli The War on Drugs musiał być tym tematem w jakiś sposób zafascynowany skoro tak nazwał swój zespół.

Założona w 2005 roku grupa w ubiegłym roku wydała swój trzeci studyjny krążek "Lost in the Dream", który okazał się wydawnictwem przełomowym dla zespołu. Kapela The War on Drugs była do momentu wydania "Lost in the Dream" znana jedynie miłośnikom rockowego, alternatywnego grania. Pozostali kojarzyli nazwę grupy jedynie z określeniem dotyczącym polityki narkotykowej.Trzeci krążek The War on Drugs został wydany przez zespół z krwi i kości. Po licznych zmianach personalnych Adam Granduciel w końcu poskładał zespół do kupy. Najprawdopodobniej przyczyniło się to wysokiego poziomu artystycznego wydawnictwa.

"Lost in the Dream" to płyta wybitnie czerpiąca z przeszłości. Utwory zawarte na najnowszym dziele The War on Drugs dużo czerpią z dokonań gwiazd rocka stadionowego lat 80., między innymi: Bruce'a Springsteena, Dire Straits, Dona Henleya oraz Chrisa Rea. Dziennikarze muzyczni recenzując album prześcigali się w wyszukiwaniu piosenek, z których Granduciel oraz jego koledzy z zespołu najprawdopodobniej czerpali inspirację przy nagrywaniu najnowszych utworów The War on Drugs. Dla przykładu "Burning" krytycy najczęściej porównywali do kawałka "Dancing in the Dark" Bruce'a Springsteena , z kolei  "Disappearing" do piosenki "Pale Shelter" Tears for Fears.

The War on Drugs nie tylko stworzyli bardzo ciekawy styl, ale przede wszystkim najnowsze kompozycje amerykańskiego zespołu, takie jak: "An Ocean in Between the Waves", "Under the Pressure" czy dylanowski "In Reverse" wytrzymują porównanie ze starymi hitami stadionowego rocka. The War on Drugs to kapela bardzo ambitna. Muzycy w studiu nagraniowym pokusili się o połączenie radiowych piosenek z kompozycjami ambientowymi. Słuchacze dzięki temu zabiegowi mogą rozkoszować się takimi kawałkami jak: "Under the Pressure", w którym typowy springsteenowski numer zostaje uzupełniony klimatyczną kodą w której dominują rozmyte dźwięki gitar oraz przepięknym, instrumentalnym kawałkiem "The Haunting Idle", przypominającym najlepsze czasy Pink Floyd.

Podsumowując "Lost in the Dream" to cudowna płyta, która została uznana przez większość amerykańskich i brytyjskich dziennikarzy za najlepszy album 2014 roku i nie jest to opinia bezpodstawna.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci