Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Björk - Biophilia

augustc

bjork_biophilia

Björk - Biophilia (2011) One Little Indian

"Biophilia" to dzieło wyjątkowe. Jest to pierwszy album muzyczny dostępny w postaci aplikacji na urządzenia mobilne i jednocześnie jedna z najbardziej awangardowych i najtrudniejszych w odbiorze płyt wydanych w ostatnich latach.

Ósmy, studyjny album islandzkiej piosenkarki to dzieło niezwykle intrygujące, będące efektem współpracy ogromnej liczby muzyków i naukowców. Duże wrażenie wywołuje informacja, iż artystka przy tworzeniu "Biophilii" korzystała z tak nietypowych instrumentów jak transformator Tesli i harfa grawitacyjna. Niestety cały sztab ludzi, posiłkujących się w studiu wymyślnymi instrumentami nie był w stanie nagrać płyty, która sprawiłaby satysfakcję słuchaczom. Jedynie kawałki "Thunderbolt", "Cosmogony" oraz "Crystalline" przypominają odbiorcom za jakie nagrania uwielbiają Björk. Cała reszta albumu Islandki to przekombinowana muzyka, wymagająca od słuchaczy ogromnej cierpliwości.

Album Islandki podobny jest do płyty "OVO" Petera Gabriela, która była wyjątkowa z pewnych powodów, jednak zawierała strasznie mało dobrej muzyki.

"Biophilia" to ciekawy projekt, przeznaczony jednak wyłącznie dla fanów artystki, łykających wszystko sygnowane imieniem Björk, co jest wyrzucane na rynek.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci