Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Popmusik poleca Rojka

augustc

rojek

Artur Rojek - Składam się z ciągłych powtórzeń (2014) Kayax

Miłośnicy ambitniejszej muzyki powinni być usatysfakcjonowani. Pierwszy, solowy album Artura Rojka "Składam się z ciągłych powtórzeń" był najlepiej sprzedającą się polską płytą 2014 roku. Od krążka "Składam się z ciągłych powtórzeń" w Polsce lepiej sprzedawała się tylko płyta francuskiej piosenkarki Indili "Mini World".

Debiutancki album byłego wokalisty grupy Myslovitz znajduje się praktycznie we wszystkich zestawieniach najlepszych polskich płyt 2014 roku. Szacunek jakim darzą ten krążek fani oraz dziennikarze muzyczni jest jak najbardziej zasłużony, jednak "Składam się z ciągłych powtórzeń" nie jest płytą, która poziomem artystycznym zdecydowanie przewyższa nagrania pozostałych polskich artystów.

Wielkim plusem albumu "Składam się z ciągłych powtórzeń" jest różnorodność zawartego na nim materiału. Debiutancki krążek Artura Rojka to zestaw świetnie wyprodukowanych, różniących się od siebie piosenek, w wyważony sposób łączących w sobie elementy gitarowego rocka z muzyką elektroniczną. Artysta w wywiadzie dla Empiku stwierdził, że specyficznie, intrygujące brzmienie albumu jest zasługą zderzenia się jego muzycznej wizji z pomysłami producenta albumu Bartosza Dziedzica, który jest współkompozytorem materiału.

Najlepszymi fragmentami solowej płyty Rojka są utwory najbardziej znane z tego albumu, tj. niezwykle przebojowy numer "Syreny", intrygujący wokalnie kawałek "Beksa" oraz dramatyczny utwór "Czas który pozostał". Wymienione wyżej piosenki dotarły na szczyt listy przebojów Trójki. Warto również zwrócić uwagę na kojarzące się z nowszymi propozycjami Radiohead, naładowane elektroniką piosenki "Krótkie momenty skupienia" i "Kokon" oraz otwierający album spokojny, w dużej mierze akustyczny utwór "Lato '76".

"Składam się z ciągłych powtórzeń" to płyta dość przystępna, jednak jest skierowana głównie do wielbicieli ambitniejszego popu. Słuchacze komercyjnych radiostacji raczej nie będą szczególnie zachwyceni zawartym na krążku materiałem, aczkolwiek numer "Syreny" znajduje się nawet w podsumowaniu notowań Poplisty radia Rmf fm z 2014 roku.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci