Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork

augustc

queens_of_the_stone_age__like_clockwork

Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork (2013) Matador

Tej płyty mogło nie być. Josh Homme, lider zespołu Queens of the Stone Age, będąc u szczytu formy artystycznej wpadł w kłopoty natury zdrowotnej. Piosenkarz miał operowane kolano. Operacja zakończyła się na tyle poważnymi komplikacjami, że artysta zapadł w śmierć kliniczną. Homme co prawda przeżył, jednak następstwem problemów zdrowotnych była depresja oraz wypalenie artystyczne.

Na szczęście piosenkarz pozbierał się do kupy i razem z pozostałymi członkami grupy Queens of the Stone Age nagrał jeden z najlepszych albumów w swojej karierze. "...Like Clockwork" to płyta niezwykle ważna dla kapeli nie tylko z tego powodu, iż jest to powrót do świata żywych Josha Homme'a, ale jest to pierwszy krążek Queens of the Stone Age, który doszedł do 1. miejsca listy przebojów w Stanach Zjednoczonych.

"...Like Clockwork" to agresywny, rockowy album, wypełniony piosenkami charakterystycznymi dla stylu grupy, dowodzonej przez rudego wokalistę. W przeciwieństwie do najbardziej uznanych dzieł Queens of the Stone Age "Rated R" i "Songs for the Deaf" krążek jest dość przystępny dla masowej publiczności. Jakby tego było mało panowie z amerykańskiego zespołu zaprosili do studia nagraniowego całą plejadę gwiazd: Eltona Johna, Trenta Reznora, Dave'a Grohla oraz Alexa Turnera z Arctic Monkeys. Jednak wpływ gości na kształt albumu był znikomy.

Największe wrażenie z albumu "...Like Clockwork" robią: dynamiczny numer "If I Had a Tail" oraz spokojniejsze fragmenty nowej płyty Amerykanów: "The Vampyre Of Time And Memory", "Kalopsia" oraz przede wszystkim numer tytułowy. "...Like Clockwork" bije na głowę wszystkie pozostałe kawałki z płyty. Hipnotyczny motyw fortepianowy, dramatyczny, przepełniony emocjami wokal Homme'a oraz melodyjne, gitarowe riffy, kojarzące się z dokonaniami Led Zeppelin składają się na utwór, będący najprawdopodobniej największym, artystycznym dokonaniem Queens of the Stone Age.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • vampyr

    Bo to jest płyta genialna. Choć nie powiem że przystępna:)

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci