Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Logic - Everybody

augustc

LogicEverybodyDefJam

Logic - Everybody (2017) Def Jam Recordings

01. Hallelujah – 7:28
    02. Everybody – 2:42
    03. Confess (featuring Killer Mike) – 5:43
   04. Killing Spree (featuring Ansel Elgort) – 3:26
   05. Take It Back – 6:40
    06. America (featuring Black Thought, Chuck D, Big Lenbo & No I.D.) – 5:31
    07. Ink Blot (featuring Juicy J) – 2:36
   08. Mos Definitely – 3:26
    09. Waiting Room (skit) – 4:43
   10. 1-800-273-8255 (featuring Alessia Cara & Khalid) – 4:10
   11. Anziety (featuring Lucy Rose) – 6:52
   12. Black Spiderman (featuring Damian Lemar Hudson) – 5:31
  13.  AfricAryaN (featuring Neil deGrasse Tyson) – 12:08

logic_everybody

logic_concert

Autorem albumu, który znajduje się w tym momencie na 1. miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych jest Logic - artysta, który ma w dorobku dwie złote płyty w USA i ani jednego radiowego hitu. "Everybody" to trzeci studyjny krążek 27-letniego MC i według opinii wielu amerykańskich dziennikarzy również najlepszy. Opinie na temat tego albumu nie są pisane na wyrost. Na "Everybody" raper porusza wiele trudnych tematów, takich jak: narkotyki, zdrowie psychiczne, rasizm, nienawiść, przemoc domowa czy masowe morderstwa, a do nagrania płyty artysta zaprosił między innymi takie sławy jak: Killer Mike, Chuck D czy Alessia Cara. Te nazwiska być może wiele nie mówią większości czytelnikom w Polsce, ale przywołani artyści są tuzami muzyki popularnej. Killer Mike to sporych rozmiarów raper, będący częścią będącego teraz na topie duetu Run the Jewels. Chuck D to lider kultowej kapeli Public Enemy, uznawany za jednego z najlepszych raperów i autorów tekstów piosenek w historii. Natomiast Alessia Cara to wielokrotnie nagradzana kanadyjska gwiazdka muzyki pop włoskiego pochodzenia, posiadająca czarujący głos.


Oczywiście ilość poruszanych kwestii oraz zaproszonych gości nie gwarantuje wysokiego poziomu wydawnictwa, jednak Logicowi album "Everybody" dość fajnie wyszedł. Przede wszystkim krążek ma dużą szansę spodobać się nawet ludziom, którzy nie tolerują hip-hopu z uwagi na eklektyzm albumu. Utwory "Hallelujah" oraz "Confess" wyraźnie nawiązują do klubowej muzyki elektronicznej, w klimatycznym numerze "AfricAryaN" słychać jazz oraz soul, natomiast nagrany do spółki ze wspomianą Alessią Carą kawałek "1-800-273-8255" to piękna popowa ballada, która może stać się pierwszym hitem Logica z prawdziwego zdarzenia. Wymieniony wyżej numer został wydany pod koniec kwietnia na singlu i już został przesłuchany w serwisie Spotify blisko 30 milionów razy! Nic dziwnego, gdyż "1-800-273-8255" brzmi jak popowy klasyk!


Podsumowując "Everybody" to dość przyjemny w odbiorze album, zawierający utwory, które powinny przypaść do gustu fanom hip-hopu ("Everybody", "America", "Mos Definitely"), popu ("1-800-273-8255") oraz muzyki klubowej ("Hallelujah", "Confess"). Jednak raper nagrywając dzieło nie ustrzegł się błędów. Monotonny, trwający blisko siedem minut utwór "Take It Back" oraz dwie minuty krótszy skit "Waiting Room", w którym Bóg rozmawia z Atomem nudzą - można spokojnie sobie darować, natomiast wybrany do promocji dzieła skoczny, wesoły utwór "Black Spiderman" to porażka, świadcząca o tym, że Logic cierpi na brak gustu.
"Everybody" albo jak chce Logic "ΞVERYBODY" to mimo paru niedociągnięć naprawdę niezły album, który w przyszłości pewnie przysporzy jego autorowi dużo dobrych rzeczy i z pewnością nowych fanów zaintrygowanych muzykiem, który podczas występów układa kostkę Rubika.


   

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • makehappylife

  Nigdy nie słyszałam o Logic, chętnie posłucham

 • Gość: [Wyrodna Matka] *.comarch.com

  Jak zaczęłam czytać, że to hip hop, to pomyslałam sobie "to nie dla mnie".
  Dobrze, że przeczytałam całość recenzji, ponieważ słowa "Przede wszystkim krążek ma dużą szansę spodobać się nawet ludziom, którzy nie tolerują hip-hopu z uwagi na eklektyzm albumu." przekonały mnie do bliższego poznania Pana Logica :D

 • Gość: [Szufladopółka] *.gdansk.vectranet.pl

  Po komentarzach widać, że chyba przydałby się jednak ten radiowy hit ;)

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci