Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Slowdive - Slowdive

augustc

slowdive__slowdive

Slowdive - Slowdive (2017) Dead Oceans

01. Slomo – 6:53
    02. Star Roving – 5:39
   03. Don't Know Why – 4:36
    04. Sugar for the Pill – 4:31
    05. Everyone Knows – 4:22
    06. No Longer Making Time – 5:48
   07. Go Get It – 6:09
    08. Falling Ashes – 8:00

Slowdive_live_1992

Najnowszy studyjny album Slowdive jest znakomitym prezentem dla pokolenia 30 i 40-latków, pamiętających wczesne lata 90. Wtedy oprócz grunge'u i prozy Grahama Mastertona ogromnym powodzeniem cieszyły się takie gatunki muzyczne jak shoegaze i dream pop, które wraz z nadejściem mody na britpop odeszły do lamusa. Jednym z najbardziej docenionych zespołów, łączących w swojej twórczości elementy wspomnianych wyżej podgatunków alternatywnego rocka była angielska grupa Slowdive. Kapela powstała w 1989 roku z inicjatywy wokalistów-gitarzystów Neila Halsteada i Rachel Goswell, a jej największym artystycznym sukcesem był jak do tej pory studyjny album "Souvlaki" z 1993 roku, w którego produkcję był zamieszany sam Brian Eno. Zespół rozpadł się w 1995 roku. Teraz wraz z falą nostalgii za minioną epoką triumfalnie powrócił.
Czwarty studyjny krążek angielskiej grupy zatytułowany po prostu "Slowdive" zbiera znakomite recenzje. Niektórzy recenzenci tytułują go nawet płytą roku. Czy rzeczywiście "Slowdive" jest tak dobry? Na pewno nowy album Anglików jest niezwykle przyjemny w odbiorze, gdyż w udany sposób nawiązuje do chwalebnej przeszłości zespołu, jest znakomicie wyprodukowany i słychać, że muzycy włożyli dużo serca w jego powstanie. Na pewno nie jest to jednak album wielki. Na "Slowdive" jest co prawda dużo dobrych piosenek z singlowym "Sugar for the Pill" na czele, jednak nie ma tutaj wybitnych, ponadczasowych i przede wszystkim przebojowych utworów, które znajdują się na największych albumach w historii muzyki. Co więcej najlepsze kawałki Slowdive, takie jak "Rutti", "Crazy for You", "When the Sun Hits" czy przede wszystkim "Souvlaki Space Station" znajdują się poprzednich wydawnictwach zespołu. Niemniej jednak jest to bardzo udany powrót. Najlepiej o tym świadczy oprócz zdecydowanie przesadnego zachwytu dziennikarzy oraz blogerów sukces "Slowdive" na listach przebojów. 16. pozycja na liście najpopularniejszych albumów w UK nie jest może niczym nadzwyczajnym, ale to największy sukces sprzedażowy Slowdive w ogóle.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [balkanyrudej] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szczerze mówiąc nigdy o tym zespole nie słyszałam, ale jest dość intrygujący.

  • Gość: [Petite Polonaise] *.dsl.sta.abo.bbox.fr

    Z przyjemnością posłucham ! :) Lubię wracać do muzyki z lar 90-tych.

  • Gość: [Agnieszka Dec | Dekozdrowia] 91.244.209.*

    Na początku lat 90-tych byłam przedszkolakiem i nie pamiętam tego zespołu. Przyznaję, że przed 2000 rokiem słuchałam typowo młodzieżowych klimatów, nazwy zespołów ze wstydem przemilczę, ale można się domyślić. ;) Chociaż lubiłam też listę przebojów Trójki, słuchałam starych płyt Bajmu czy Mike'a Oldfielda. Jednak opis dokonań przywoływanego zespołu na tyle mnie zaintrygował, że chętnie sięgnę zwłaszcza do ich starszych płyt.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci