Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Angélique Kidjo - Remain in Light

augustc
Angelique_Kidjo__Remain_in_LIght
 
Angélique Kidjo - Remain in Light (2018)
   01. Born Under Punches - 3:50
    02. Crosseyed and Painless - 5:29
    03. The Great Curve - 4:08
    04. Once in a Lifetime - 5:49
    05. Houses in Motion - 4:33
    06. Seen and Not Seen - 3:04
    07. Listening Wind - 6:02
    08. The Overload - 3:29

Ten rok David Byrne może zaliczyć do udanych, przynajmniej pod względem zawodowym. Artysta nie tylko wydał dobrze przyjętą płytę "American Utopia", ale też jedna z najważniejszych postaci sceny afrykańskiej Angélique Kidjo złożyła mu hołd. Pochodząca z Beninu piosenkarka nagrała własną wersję ikonicznego albumu Talking Heads "Remain in Light".

Kidjo zaliczana przez BBC za jedną z 50 największych postaci współczesnej Afryki zasłynęła w masowej świadomości albumem "Djin Djin" z 2007 roku. Udział w nagraniu krążka mieli najwięksi: Peter Gabriel, Carlos Santana, Josh Groban, Alicia Keys i Branford Marsalis. Piosenkarka zgarnęła za "Djin Djin nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album muzyki world. Od tego czasu Kidjo otrzymała ogromną ilość nagród, w tym dwie kolejne nagrody Grammy.

Najnowszy album "Remain in Light" jest szansą artystki na poznanie się szerszej publiczności. Czym dla historii muzyki jest dzieło dawnego zespołu Byrne'a wiedzą wszyscy fani rocka, a już na pewno nowej fali i punk-rocka. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Kidjo zagrała piosenki Talking Heads na swój sposób, a jej interpretacje przypadły do gustu fanom muzyki pop-rockowej.

"Remain in Light" w wykonaniu Kidjo to rzecz udana, gdzie nowoczesny pop łączy się z brzmieniami afrykańskimi. Jednak tylko przy dynamicznym, zdominowanym przez instrumenty perkusyjne "Born Under Punches" można doznać uniesienia. Reszta piosenek to tylko i aż świetnie wykonane rzemiosło, choć są ludzie, którym nowa płyta Kidjo podoba się bardziej niż większość nowych rzeczy od Davida Byrne'a.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci