Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Anne-Marie - Speak Your Mind

augustc

AnneMarie__Speak_Your_Mind

Anne-Marie - Speak Your Mind (2018) Major Tom's

01. Cry – 4:31
    02. Ciao Adios – 3:19
   03. Alarm – 3:25
    04. Trigger – 3:13
    05. Then – 3:34
    06. Perfect – 3:53
    07. Friends (with Marshmello) – 3:22
   08. Bad Girlfriend – 3:26
   09. Heavy – 2:52
   10. 2002 – 3:06
    11. Can I Get Your Number? – 3:20
   12. Machine – 4:07

AnneMarie_singer

annemarie_na_koncercie

 

Prawdopodobieństwo, że album "Speak Your Mind" nie okaże się hitem było praktycznie żadne. Jest to co prawda debiutancka płyta Anne-Marie Nicholson, ale połowę tego krążka znało kilkaset milionów ludzi na kilka miesięcy przed jego premierą. Utwory z albumu "Speak Your Mind" były regularnie prezentowane w stacjach radiowych od 2016 roku.

Na pierwszy ogień poszedł zdominowany przez brzmienie instrumentów elektronicznych "Alarm", który sprzedał się w ilości ponad 600 tysięcy kopii w samej Anglii! Jak się okazało Anne-Marie dopiero się rozkręcała. Później zostały wydane: mający korzenie w jamajskiej muzyce, żwawy numer "Ciao Adios", emocjonalna ballada "Then" oraz oparty na mocnym tanecznym bicie od Marshmello (facet z kubłem na głowie na ostatnim zdjęciu) kawałek "Friends". Te utwory również zdobyły wielką popularność i zasłużone uznanie recenzentów.

"Speak Your Mind" był więc skazany na sukces i go osiągnął, aczkolwiek popularność krążka nie jest tak duża jak można było się tego spodziewać. Przyczyną tego może być to, że piosenki Anne-Marie stały się oklepane aż do obrzydzenia - "Friends" i "Alarm" były wałkowane przez didżejów na okrągło, a w Spotify te kawałki biły rekordy popularności.

Płyta "Speak Your Mind" robi na pewno większe wrażenie niż większość podobnych wydawnictw z ostatnich miesięcy, ale nie powala na łopatki. Na pewno jej mankamentem jest zbyt duża przepaść pomiędzy utworami singlowymi a pozostałymi kawałkami, które nie zapadają szczególnie w pamięć, chociaż złe nie są. Na koniec można tylko pogratulować Anglikom, że dorobili się kolejnej uzdolnionej piosenkarki, prezentującej wesołą, taneczną muzykę pop.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Natalia] *.mt.pl

  Jeżeli mam być szczera, to nie są moje klimaty. Kompletnie nic mi to nie mówi :(

 • Gość: [Daria] *.gdansk.vectranet.pl

  Jeśli chodzi o muzykę, mam ogromne zaległości. Nie znam chyba ani jednej piosenki tej kobiety. Postaram się to zmienić ;)

 • Gość: [Booklover] *.play-internet.pl

  Świetna recenzja!

 • Gość: [Marta G] *.lcc.pl

  Nie słyszałam o tej artystce. Do nadrobienia :)

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci