Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

David Byrne - American Utopia

augustc

David_Byrne__American_Utopia

David Byrne - American Utopia (2018) Nonesuch

01. I Dance Like This – 3:33
   02. Gasoline and Dirty Sheets – 3:19
   03. Every Day Is a Miracle – 4:46
   04. Dog's Mind – 2:29
    05. This Is That – 4:31
    06. It's Not Dark Up Here – 4:10
    07. Bullet – 3:09
   08. Doing the Right Thing – 3:38
   09. Everybody's Coming to My House – 3:29
   10. Here – 4:13

david_byrne_photocredit_jody_rogacpowyżej David Byrne w obiektywie Jody Rogac

Ludzie mówią, że David Byrne nie jest zachwycony tym, co się dzieje na świecie pod przodownictwem Ameryki. Pochodzący ze Szkocji muzyk buntuje się przeciwko temu co się dzieje na świecie, ale robi to na totalnym luzie, w sposób  kulturalny (sprawdźcie jego dziennik internetowy, gdzie opisuje Muzeum Anahuacalli w Meksyku).

W nowych piosenkach Szkota nie ma agresji. Byrne postawił w najnowszych nagraniach na wypasioną produkcję, wpadające w ucho kompozycje, humor, nieoczywiste rozwiązania (świetny syntezator w połowie "Doing the Right Thing") oraz znamienitych gości. Oprócz stałego współpracownika artysty Briana Eno na krążku obecni są Daniel Lopatin (Oneohtrix Point Never), Sampha oraz modny angielski producent DJ Jack Latham (Jam City).

Dzięki tym zabiegom płyty "American Utopia" słucha się przyjemnie. Przykładem może być funkujący, dance-rockowy numer "Everybody's Coming to My House", przypominający chwalebne czasy Talking Heads, której liderem był David Byrne. Artysta oprócz wspomnianego "Everybody's Coming to My House" popełnił na tej płycie kilka innych fajnych utworów, jak np. "It's Not Dark Up Here" czy "I Dance Like This". Jest jednak też na tym albumie parę rzeczy zwyczajnie nudnych, które powodują, że podczas odsłuchu "American Utopia" ludzie ziewają. Powoduje to obniżenie oceny tej fajnie brzmiącej i generalnie dość udanej płyty.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Beata] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Nie słyszałam wcześniej o tym artyście, ale bardzo ciekawa recenzja i przede wszystkim zachęcająca. Płyta brzmi na dobry wybór, aby posłuchać jej w aucie, np. na dłuższą podróż :)

 • Gość: [TosiMama] *.icpnet.pl

  Najbardziej podoba mi się okładka!

 • Gość: [Daria] *.gdansk.vectranet.pl

  Kolejny muzyk, którego nie znam... W wolnej chwili postaram się włączyć jakąś jego piosenkę na YT, może mi się spodoba :)

 • Gość: [Darek] *.s5.ans1.ns148.ztomy.com

  Mi słucha się tej płyty bardzo dobrze. Liczę na więcej takich brzmień.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci