Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Pusha T - DAYTONA

augustc

Pusha_T__daytona

 Pusha T - DAYTONA (2018) GOOD

01. If You Know You Know – 3:22
   02. The Games We Play – 2:46
    03. Hard Piano (feat. Rick Ross) – 3:15
   04. Come Back Baby – 3:26
  05. Santeria – 2:56
    06. What Would Meek Do? (feat. Kanye West) – 2:33
    07. Infrared – 2:50

Pusha T atakuje nowym albumem i robi to naprawdę dobrze! Ten utarty do granic możliwości zwrot nie obrazuje jednak tego co się ostatnio stało na rynku i czego jest to przedsmak.

Pusha T czyli Terrence LeVarr Thornton nagrywa muzykę od 1992 roku, czyli od bardzo dawna. Raper do 2010 roku  wraz z bratem Genem Thorntonem tworzył duet Clipse. Po zakończeniu działalności przez zespół Pusha T zdobywa rynek w pojedynkę. "DAYTONA" to jego trzeci album studyjny i zdecydowanie najbardziej znany, mimo że krążek został wydany niedawno, 25 maja br.

"DAYTONĘ" ciężko jednak nazwać albumem studyjnym w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ponieważ płyta zawiera zaledwie 7 utworów i trwa niewiele ponad 21 minut! To, że tylko tyle muzyki ma zawierać nowy album Pusha T było zamysłem producenta albumu Kanye Westa, który właśnie rozpoczął ofensywę na rynek muzyczny. "DAYTONA" ma być pierwszym z pięciu albumów wyprodukowanych przez Westa i wypuszczonych na rynek podczas tegorocznych wakacji. Bardzo istotne w tym wszystkim jest to, że każdy z tych pięciu albumów ma zawierać tylko 7 utworów.

Trzeba przyznać, że wytwórnia Westa rozpoczęła natarcie od naprawdę mocnego uderzenia. "DAYTONA" wyróżnia się nie tylko tle innych wydawnictw hip-hopowych. Zapadające w pamięć sample, ładne melodie, dobre flow raperów i przede wszystkim wizja, żeby wszystkie elementy spoić w jedną, zadowalającą słuchaczy całość to oczywiste atuty tego krążka. Jakby tego było mało po przesłuchaniu "DAYTONY" zapomniane kawałki: "Drugs" Lil' Kim i "Hail Mary" 2PACA, a także "Heart of the Sunrise" progresywnej grupy rockowej YES, które Kanye West z Pushą T zsamplowali na powrót wydają się intrygujące.

Pomimo dużej klasy wszystkich numerów na płycie zdecydowanie najbardziej w pamięć zapadają "If You Know You Know" oraz "Santeria". Pierwszy z nich jest oparty na genialnym i nie dającym pozbyć się z głowy samplu z kawałka "Twelve O'Clock Satanial" bardzo zapomnianej jazzowej grupy Air (nie mylić z francuskim duetem Air grającym muzykę elektroniczną).  "Santeria" to z kolei numer z uduchowionym refrenem śpiewanym w języku hiszpańskim przez młodziutkiego rapera z New Jersey, 070 Shake'a, opowiadający o śmierci przyjaciela Pusha T- De'Vona Picketta. Warto w tym miejscu dodać, że Santeria jest kubańskim kultem wykorzystującym media i przepowiednie do kontaktu z duchami oraz innymi bóstwami.  

Cóż więcej pisać - "DAYTONA" to bardzo dobry krążek z wielkimi momentami, którego warto posłuchać. Wielbiciele hip-hopu będą mieli w tym przypadku co odkrywać, bo chociaż krążek trwa tylko 21 minut to jest bardzo bogaty lirycznie, tak jak zresztą większość wydawnictw hip-hopowych. Niektórych może szokować okładka krążka, na której znajduje się zdjęcie łazienki Whitney Houston z 2006 roku w okresie szczytu uzależnienia artystki od narkotyków, ale tak naprawdę szum wokół tej fotografii jest przesadzony. Warto raczej zainteresować się zawartością krążka niż jego okładką.

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • morenni

  Płytkę mam (wirtualną ^^) i również mi się podoba. Lubię ich muzykę, wyróżnia się taką klarownością oczywiście to tylko moje zdanie. Recenzja płyty tutaj bardzo dobra i oby więcej i więcej z lustrzanego typu muzycznego. Tak tylko zapytam.. który utwór z tej płyty Tobie, człowiekowi doświadczonemu w temacie przypadł najbardziej do gustu?

 • marekolgier

  Nieźle, jest to na spotify przesłuchałem kawałki ale chyba sobie wezmę taką płytkę sobie przesłucham bo na prawdę ciekawe są te kawałki . Mi się wydaje że już kiedyś o tego artystę się otarłem gdzieś ale głowy sobie nie dam uciąć albo przypomina mi jego muzyka jakiegoś innego artyste o podobnym brzmieniu już sam nie wiem ale na pewno przesłucham.

 • Gość: [Hanna] *.adsl.inetia.pl

  Bardzo zgrabnie napisana recenzja, chociaż to nie mój gatunek muzyczny.

 • Gość: [K.A.K-C] *.knc.pl

  Santeria jeszcze jak cię mogę, ale reszta mi kompletnie nie podeszła.

 • Gość: [Agnieszka Adamowska] *.ssp.dialog.net.pl

  Gatunek nie mój, ale recenzja mnie wciągnęła i przeczytałam w całości od początku do końca. Dzięki! Pozdrawiam serdecznie

 • jeszczepolskaniezginela12

  recenzja - czysto warsztatowo - pozostawia wiele do życzenia, ale... technikalia nie są najważniejsze i mimo to czytało się super! pozdrawiam :)

 • doswiadczajpl

  Przyjemna do czytania recenzja

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci