Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Beach House - 7

augustc

Beach_House__7

Beach House - 7 (2018) Sub Pop

1. Dark Spring - 3:24
2. Pay No Mind - 3:24
3. Lemon Glow - 4:04
4. L'Inconnue - 4:24
5. Drunk in LA - 3:59
6. Dive - 4:24
7. Black Car - 4:10
8. Lose Your Smile - 4:08
9. Woo - 4:14
10. Girl of the Year - 3:52
11. Last Ride - 7:00

Ten album został zauważony wyłącznie przez serwisy zajmujące się szeroko rozumianą muzyką alternatywną, jednakże "7" powinien poznać każdy fan dobrego popu. Płytę wypełnia rozmarzona, melancholijna i przede wszystkim melodyjna muzyka przywodząca na myśl przede wszystkim Cocteau Twins oraz w trochę mniejszym stopniu Mazzy Star. Każdemu kto kocha klimatyczne brzmienia rodem z lat 80. i wczesnych 90. nowy album Beach House powinien się spodobać.

Najlepsze na płycie francusko-amerykańskiego duetu są zdecydowanie kawałki wypuszczone na singlach: "Lemon Glow", "Black Car" i "Dark Spring", aczkolwiek cały krążek jest warty uwagi. "Dark Spring" to mocny rockowy numer, gdzie uwagę przykuwa gitarowa ściana dźwięku, w stylu My Bloody Valentine. Zdominowany przez syntezatorowe brzmienia "Lemon Glow" oczarowuje melodią. "L'Inconnue" przypomina mistyczne dokonania Enigmy. "Drunk in LA" to piękna, synth-popowa ballada z mocną, wiercącą gitarą pod sam koniec. Rytmiczny, delikatny utwór "Black Car" urzeka klimatem oraz śpiewem Victorii Legrand. Natomiast akustyczno-elektroniczny "Lose Your Smile" brzmi jak piosenki francuskiego zespołu Air.

Nowy album Beach House ma pewne wady. Kompozycje znajdujące się na końcu płyty są bezbarwne i zdecydowanie słabsze melodyjnie od tych z jej początku, przez co nie chce się do nich wracać. Poza tym słuchanie tej grupy, której atrybutem jest, że specjalnie tworzy albumy monotonne, mało urozmaicone i przewidywalne zaczyna po kilkudziesięciu minutach męczyć. Jednak wszystkie te minusy nie mają większego znaczenia, gdyż "7" to zdecydowanie jeden z najpiękniej brzmiących albumów ostatnich miesięcy. Album zawiera poza tym wybitne utwory "Lemon Glow" i "Black Car", którymi powinny zainteresować się komercyjne stacje radiowe.     

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Aldona] *.centertel.pl

  Jestem miłośniczką jazzu, ale dobry pop też jest super :) Tego albumu nie znam - wszystko przede mną :)

 • Gość: [Sady] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Ciekawy zestaw muzyczny u Ciebie :) Beach House nie znałam właśnie przesłuchuję i brzmi całkiem nieźle :)

 • Gość: [klaudia chrapko] *.dynamic.mm.pl

  Nie znałam tej płyty ale zaciekawiłeś mnie. Do tej pory byłam miłośnikiem jazzu, muzyki instrumentalnej i klasycznej ale może czas sięgnąć po inne gatunki...

 • Gość: [włóczykijka] *.dynamic.gprs.plus.pl

  nie znam tego zespołu, a tym bardziej albumu, ale czuję się zachęcona do poznania! może akurat będzie to coś, co zostanie ze mną na dłużej?

 • Gość: [Hanna Bogoryja-Zakrzewska] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Nie znałam zespołu, ale posłuchałam sobie teraz. Całkiem nieźle brzmi. Muzyki słucham głównie w radiu w aucie i niestety propozycje mało zróżnicowane.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci