Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Gorillaz - The Now Now

augustc

Gorillaz__The_Now_Now

Gorillaz - The Now Now (2018) Parlophone


    01. Humility (feat. George Benson) – 3:17
   02. Tranz – 2:42
   03. Hollywood (feat. Snoop Dogg & Jamie Principle) – 4:53
   04. Kansas – 4:08
   05. Sorcererz – 3:00
   06. Idaho – 3:42
    07. Lake Zurich – 4:13
    08. Magic City – 3:59
    09. Fire Flies – 3:53
    10. One Percent – 2:21
    11. Souk Eye – 4:34

Muzycy ukrywający się za kreskówkowymi postaciami pod raz kolejny atakują rynek. I robią to całkiem udanie. Nowego albumu Gorillaz słucha się naprawdę nieźle. Większość fanów jest zadowolona z premierowych kawałków, w których brzmienia elektroniczne mieszają się przede wszystkim z funkiem i soulem. "The Now Now" jest jednak płytą, której słuchanie nie wzbudza żadnych specjalnych uczuć. Takie numery jak "Sorcererz", "Lake Zurich" czy "Humility" są przyjemne, jednak nie wzbudzają wielkich emocji. Po ich przesłuchaniu spokojnie wraca się do innych zajęć i o nich zapomina. Nie jest to najlepsza rekomendacja dla Damona Albarna. Jednakże nawet na tak mało ważnym w dyskografii artysty albumie znajdują się kawałki, które z przyjemnością można zapodać sobie jeszcze kilka razy. Chodzi o numery "Tranz" i "Hollywood". Może nie jest to mistrzostwo świata i te numery nie mogą się  równać z: "Out of Time", "Parklife", "DARE" czy "Feel Good Inc.", ale słychać w nich rękę mistrza.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Gusia] 46.227.110.*

    Płyta bardzo fajna ;)

  • Gość: [Viva la Życie] *.dynamic.mm.pl

    Uwielbiam Gorillaz, a nową płytę na pewno przesłucham mimo kiepskich rekomendacji. Może to i lepiej, że zostali w swojej stylistyce? :-)

  • augustc

    do Viva la Życie: Oceny tej płyty nie są znowu tak tragiczne. Gdyby dostali gdzieś 1 lub 2 gwiazdki na 5 byłoby źle. Dominują oceny 3 i 4. Oznacza to, że Albarn nie nagrał wybitnej płyty, ale też się nie zbłaźnił. Jeżeli chodzi o mnie to Gorillaz zwyczajnie mnie nudzi. Damon z Gorillaz tworzy od blisko 20 lat praktycznie taką samą nutę. Przejadło mi się to. "Tranz" i "Hollywood" jeszcze ok, ale reszta. Ileż można? Pozdrawiam :)

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci