Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Mac Miller - wspomnienie

augustc

Mac_Miller_2

Mac Miller 1992-2018

Mac_Miller

Awatar artysty w serwisie społecznościowym Facebook

W piątek w amerykańskim show-biznesie wybuchła prawdziwa bomba. Serwis "TMZ" podał informację, że Mac Miller nie żyje. Jeden z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia został znaleziony martwy w swoim domu. Przyczyną śmierci artysty było najprawdopodobniej przedawkowanie narkotyków. Była to najczęściej czytana wiadomość ostatnich dni w serwisach rozrywkowych.

Niestety odłamek tej medialnej bomby zranił dość mocno byłą dziewczynę rapera Arianę Grandę. To właśnie na nią internauci wylali morze hejtu i oskarżyli o to, że przyczyniła się do śmierci piosenkarza. Jednak te oskarżenia są wyjątkowo nie fair. Ariana Grande zerwała z Mac Millerem z powodu jego problemów z używkami. Raper narkotyzował się między innymi napojem lean, czyli połączeniem kodeiny, tabletek i napoju gazowanego oraz jeździł samochodem po pijaku. Dla bogobojnej Grande takie rzeczy były nie do przyjęcia. Stwierdziła, że związek z gwiazdą rapu był generalnie przerażającym doświadczeniem i że będzie modliła się o to, aby Mac Miller wszystko sobie poukładał. Jak widać raper po odejściu Ariany Grande nic sobie nie poukładał. Zmarł znarkotyzowany w wieku zaledwie 26 lat.

Mac Miller mimo tego, że na rynku działał niezwykle krótko zostawił po sobie ważny ślad w historii muzyki popularnej. Wydał pięć studyjnych płyt i miał na koncie kilka przebojów jak: dość żwawe "Weekend" i "Dang!" czy mroczny "Self Care". Ten ostatni numer jest zilustrowany bardzo niepokojącym teledyskiem, notabene ostatnim w karierze! W klipie raper leży w trumnie, pali w niej papierosa i wycina nożem napis "Memento Mori" (pl."Pamiętaj, że umrzesz"). Najbardziej znanym hitem Maca jest jednak jego debiutancki singiel "Donald Trump",  zainspirowany oczywiście postacią magnata finansowego i polityka Donalda Trumpa. Mac Miller śpiewał w nim, że jego ambicją jest, aby osiągnąć taki sukces jak biznesmen. Jak widać raper dopiął swego, ale jakim kosztem! Jego problemy z używkami zaczęły się od tego, że Mac Miller nie mógł poradzić sobie ze stresem, a ten jest obecny w życiu wszystkich młodych ludzi goniących za pieniędzmi i karierą.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Agata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wiem, że szkoda każdego i w ogóle, ale nie ma co ukrywać, jeśli prowadził taki tryb życia, który sam wybrał, to nie mogło się dobrze skończyć.

  • Gość: [DeVi] *.dynamic.mm.pl

    Nie do końca wiem kim był ten raper, jednakże szkoda, że wybrał taką opcję. Mogłoby być jeszcze o nim głośno.

  • Gość: [Miye] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zawsze dowiaduję się od Ciebie wielu ciekawostek, ale tu muszę szczerze przyznać, że to zupełnie nie moja bajka.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci