Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Julia Holter - Aviary

augustc

Julia_Holter__Aviary

Julia Holter - Aviary (2018) Domino

1.Turn the Light On - 4:16
2.Whether - 2:58
3.Chaitius - 8:10
4.Voce Simul - 6:34
5.Everyday Is an Emergency - 7:45
6.Another Dream - 6:07
7.I Shall Love 2 - 5:18
8.Underneath the Moon - 6:49
9.Colligere - 6:11
10.In Gardens' Muteness - 6:36
11.I Would Rather See - 4:51
12.Les Jeux to You - 6:18
13.Words I Heard - 6:39
14.I Shall Love 1 - 5:09
15. Why Sad Song - 6:07

"Aviary" jest jednym z najbardziej złożonych albumów wydanych w ostatnich latach. Takie dzieła jak to angielscy krytycy określają słowem behemoth, co oznacza olbrzym, kolos lub moloch. Ten wyraz znakomicie oddaje charakter płyty. Najnowszy album Julii Holter składa się z piętnastu długich, eleganckich utworów utrzymanych w stylu eksperymentalnym. 

"Aviary" słucha się niezwykle ciężko. Niewiele jest tutaj przebojowości znanej z poprzedniego albumu. Takie rzeczy jak spokojna fortepianowa ballada "In Gardens' Muteness" czy barokowo zaaranżowana piosenka "I Would Rather See" z tekstem starożytnej greckiej poetki Safony nawiązują do kameralnego klimatu "Have You in My Wilderness" i spokojnie mogłyby się tam znaleźć.

Jednak "Aviary" jest bardziej zróżnicowana niż poprzednia płyta piosenkarki. Kakofoniczne "Turn the Light On" czy nastrojowe "Voce Simul" to eksperymentalne rzeczy, które brzmią jakby nagrała je Bjork. "I Shall Love 1" zostało zainspirowane muzyką średniowieczną, z kolei składający się z części balladowej, szybkiej i ambientowej "Les Jeux to You" to numer inspirowany twórczością m.in.Kate Bush (zwróćcie uwagę na ten bas).

Podsumowując "Aviary" to ciężki orzech do zgryzienia. Album jest niezwykle odrzucający na początku i kojarzy się z niszową twórczością Laurel Halo. Po kilku przesłuchaniach odkrywa jednak swoje uroki. Po przesłuchaniu "Aviary" Julia Holter wydaje się osobą szaloną skoro proponuje słuchaczom takie rzeczy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Kacper] *.164.rako-lan.pl

    Widzę, że dość średnio ocenił Pan ten album, na pewno go jednak sprawdzę, bo lubię Julię :) Mam nadzieję, że mi przypadnie do gustu, bo poprzednie płyty były bardzo dobre.
    ___________
    www.apetynawiedze.pl/

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci