Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Tribute to Lemmy

augustc

Lemmy1

Dzisiaj będzie o postaci, której popkultura zawdzięcza bardzo dużo. Lemmy (bo o nim mowa) to artysta, który wywarł ogromny wpływ na takich wykonawców jak Guns N' Roses, Metallika, Megadeth czy Slayer. Lemmy to postać ikoniczna i w dodatku robiącą piorunujące wrażenie.

Gdy pierwszy raz ujrzałem tego angielskiego wokalistę przecierałem oczy ze zdumienia. Każdy artysta ma oczywiście swój specyficzny styl i imaż, ale ten facet wyglądał jakby ktoś go narysował. Lemmy KIlmister wyglądał jak postać z komiksu - miał na sobie ogromny kapelusz, kowbojki, skórę, wąsy w kształcie podkowy i ogromne brodawki na twarzy. Mało tego. Muzyk nie rozstawał się z flaszką Jacka Danielsa i paczką papierosów. Jak się na niego patrzyło miało się wrażenie, że to nie jest postać z naszej bajki, z naszej rzeczywistości. Wszystko dlatego, że był taki naturalny. Gdy spoglądam na przykład na Beyonce to widzę jej wystudiowane ruchy. Widać, że to wszystko jest sztuczne, udawane. W przypadku Lemmy'ego Kilmistera nic nie było pozorowane. Koncerty i nagrania Motörhead były może mało subtelne i szokujące, ale były prawdziwe do bólu. Lemmy wchodził na scenę, wypluwał szluga i zaczynała się jazda bez trzymanki.Głośno,zadziornie i rytmicznie. Artysta mówił, że nie ważne gdzie gra - może to robić równie dobrze w Los Angeles jak i Koziej Wólce. Ważne, żeby był szał.

Ten niesamowity twórca zmarł trzy lata temu. 2 litry whisky i 2 paczki papierosów dziennie przez kilkadziesiąt lat zrobiły swoje.Warto o nim pamiętać. "Ace of Spades" i "Overkill" Motorhead oraz "Silver machine" Hawkwind (grupa, z której Lemmy został wyrzucony w 1975 roku za odurzanie się amfetaminą) to kanon. Nie można tego nie znać! Po ich przesłuchaniu nabiera się ochoty, aby rzucić wszystko, wziąć gitarę i jechać z koksem. A jeżeli nie gra się na gitarze to można przecież nosić ją za muzykami zanim człowiek nauczy się grać. Wszak Lemmy w młodości nosił instrumenty za Jimim Hendriksem.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Michał Kucharski] *.centertel.pl

  Jest to jeden z bogów metalu, których uwielbiam. Legenda. Szkoda, że juz nie nagra ostatniego albumu...

 • Gość: [Aleksandra Załęska] 95.160.28.*

  Legendarna postać, która zawsze będzie żyła w pamięci tych, co kochają metal

 • Gość: [Wredotek.pl] *.worldstream.nl

  Pewnie nie powinnam się przyznawać, ale nie znałam. Na pewno nadrobię, na pewno sprawdzę, bo raz, że moje klimaty i wiem, że spodoba mi się twórczość, to jeszcze zaciekawiłeś mnie postacią samą w sobie.

 • Gość: [Czytam i znikam] *.centertel.pl

  Nie do końca mój klimat, ale opisujesz postać arcyciekawie

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci