Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Brandi Carlisle-The Joke

augustc

BrandiCarlilePowyżej Brandi Carlisle w obiektywie Austina Hargrave'a. Zdjęcie pochodzi z Facebooka artystki.

brandiBrandi Carlisle

Gdy tylko na stronie pojawiła się lista najlepszych utworów 2018 roku część osób uznała, że wpływ na 1. miejsce Brandi Carlisle miała jej orientacja seksualna. Zwolennicy LGBT przyklaskiwali. Homofobi wręcz przeciwnie. Obydwie grupy uznały natomiast, że jest to ważny czynnik na to jakie nagrody otrzymuje piosenkarka. Nie wiem jak to jest w przypadku Grammy, jednak w przypadku Popmusik mogę zapewnić, że homoseksualizm Carlisle nie miał żadnego wpływu na kształt listy.

Przyczyna tego była prozaiczna. Gdy przesłuchiwałem "By the Way, I Forgive You" nie wiedziałem nawet jak Brandi Carlisle wygląda, a co dopiero jak wygląda jej życie prywatne. Po zamieszaniu, jakie wywołało jej sześć nominacji do nagród Grammy, w tym w najważniejszych kategoriach już wiem. Artystka prezentuje się niezwykle elegancko, co zresztą widać na okładce najnowszego numeru magazynu "Billboard", gdzie pozuje wraz z inną nadzieją muzyki country Margo Price. ;)

Wracając do muzyki Brandi Carlisle  jest  na pewno  warta polecenia.Jej piosenki z wyróżnionym "The Joke" na czele to klasowe rzeczy pochodzące z tradycji muzycznych korzeni Ameryki, jednocześnie przekraczające ogólnie przyjęte granice gatunkowe, zawierające elementy popu i rocka.Sprawia to, że jej bardzo delikatna twórczość spodoba się nie tylko wielbicielom country, ale też wszystkim słuchaczom "Meloradia" czy też "Złotych przebojów, lubią"cym piosenki Christophera Crossa, KT Tunstall,Patsy Cline czy też Eltona Johna.

"By the Way, I Forgive You", a przede wszystkim przebojowe "The Joke" jest obecnie także najlepszą i najdalej docierająca wizytówką muzyki country,  która w ostatnich latach ma się świetnie. To właśnie z tą odmianą muzyki rozrywkowej, powstałą ponad sto lat temu kojarzeni są tak ciekawi i zdobywający coraz liczniejszą publikę wykonawcy jak Sturgill Simpson, Kacey Musgraves, Chris Stapleton czy autorzy jednego z największych przebojów wszech czasów "Need You Now" Lady Antebellum.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Patrycja Czubak] *.net.hlg.com.pl

    Moim zdaniem nie powinno się w ogóle brać pod uwagę życia prywatnego artysty, tylko jego muzykę.

  • Gość: [swiat karinki] *.dynamic.chello.pl

    Szczerze to nie kojarzę jej piosenek, ale co się dziwić odkąd mam dzieci raczej słucham tego co one chcą niż tego co ja bym chciała. Ale słabe jest to, że ktoś uważał że jej orientacja miała wpływ na daną pozycję.

  • Gość: [Marysia] 95.149.200.*

    Ojej teraz tyle jest gwiazd i gwiadeczek w muzyce że kompletnie przestałam się orientować kto, co spiewa. Obiecuję nadrobić zaległości :)

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci