Menu

Popmusik

Strona o muzyce popularnej

Wpisy otagowane : REM

Katyń 2010

augustc

znicz

"i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las"

Zbigniew Herbert "Guziki"

Pragnę wyrazić głęboki żal z powodu sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Oddając hołd ofiarom solidaryzuję się ze wszystkimi osobami głęboko dotkniętymi śmiercią Pana Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej, ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz wszystkich pozostałych osób znajdujących się na pokładzie samolotu Tu-154.

 

R.E.M. - Everybody Hurts

W trakcie trwania żałoby narodowej polecam wszystkim Polakom wybitny utwór amerykańskiej grupy R.E.M. "Everybody Hurts" pochodzący z płyty "Automatic for the People" z 1992 roku.

Tekst utworu "Everybody Hurts"


When the day is long and the night, the night is yours alone,
When you're sure you've had enough of this life, well hang on
Don't let yourself go, 'cause everybody cries and everybody hurts sometimes

Sometimes everything is wrong. Now it's time to sing along
When your day is night alone, (hold on, hold on)
If you feel like letting go, (hold on)
When you think you've had too much of this life, well hang on

'Cause everybody hurts. Take comfort in your friends
Everybody hurts. Don't throw your hand. Oh, no. Don't throw your hand
If you feel like you're alone, no, no, no, you are not alone

If you're on your own in this life, the days and nights are long,
When you think you've had too much of this life to hang on

Well, everybody hurts sometimes,
Everybody cries. And everybody hurts sometimes
And everybody hurts sometimes. So, hold on, hold on
Hold on, hold on, hold on, hold on, hold on, hold on
Everybody hurts. You are not alone

(Berry/Buck/Mills/Stipe)

R.E.M. - Accelerate ("Przyspieszenie")

augustc
rem
R.E.M. mają na koncie kilka doskonałych płyt z Out of Time oraz „Automatic for the People” na czele. Najnowsze dzieło zespołu „Accelerate” nie może się z nimi równać, ale po raz pierwszy od wielu lat piosenki zawarte na nowym krążku grupy nie są zdecydowanie słabsze od tych z wybitnych dzieł R.E.M. Ostatnie płyty zespołu miały dobre momenty, ale były nierówne. Dla przykładu poprzedni album grupy „Around the Sun” zawierał ciekawe, rockowe piosenki: „Leaving New York” oraz „Electron Blue”, aczkolwiek całość była przeciętna i męcząca. Nowy album kapeli z Athens jest nie tylko szybszy od czterech poprzednich płyt studyjnych zespołu, ale trzyma poziom od początku do końca. Zapowiadający płytę utwór „Supernatural Superserious” nie jest reprezentatywnym utworem z  płyty. Pierwszy singiel z "Accelerate" to radosny pop rockowy utwór, przypominający wesołe piosenki R.E.M. z lat 80. Większość utworów z nowej płyty kapeli to szybkie, gitarowe, melodyjne piosenki, aczkolwiek znalazło się też miejsce dla bardziej wyrafinowanych utworów, przypominających wykwintne dokonania zespołu z początku lat 90. jak „Houston” oraz „Until The Day Is Done”. R.E.M. zaliczyli niewątpliwy powrót do formy i odnieśli zasłużony sukces komercyjny. "Accelerate" zajął 1. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii oraz 2. miejsce na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych.

nowy REM - wpis z 2008/03/22

augustc

ss

Nigdy nie przepadałem za popowym wcieleniem zespołu Michaela Stipe'a. Płyty R.E.M. produkowane przez Pata McCarthy'ego niebezpiecznie zbliżały się do stylistyki muzyki pop (głównie The Beach Boys), a R.E.M. zwyczajnie z popem nie po drodze. R.E.M. to grupa, która powinna nagrywać  albumy wyrafinowane jak: "Automatic For the People" czy "New Adventures in Hi-Fi" lub  ostre, ciężkie, gitarowe typu "Monster" czy "Document". Wygląda na to, że nowa płyta zespołu będzie bardzo gitarowa i żywa.  Krążek został wyprodukowany przez irlandzkiego producenta Jacknife Lee, współpracującego wcześniej z U2, Kasabian oraz Snow Patrol.  Członkowie grupy  wypowiadali się w mediach, że ich nowy materiał będzie powrotem do rockowego grania. Singiel "Supernatural Superserious", który ma być reprezentatywny dla całości jest dynamicznym rockowym numerem. Kawałek nie miażdży, jednak fani amerykańskiej supergrupy nie powinni czuć niesmaku jak to miało miejsce po przesłuchaniu dwóch ostatnich studyjnych dzieł R.E.M.

© Popmusik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci